ח"כ בן גביר בנאום במליאה: "בחורות מקסימות מחפשות שידוך – מי שרוצה יכול להתקשר"

הפיליבסטר – אותו כלי נאומים במליאת הכנסת בו משתמשים הרבה לאחרונה באמצע הלילה, מביא סיטואציות מוזרות. כך למשל בלילה החולף, בשלוש וחצי לפנות בוקר, ח"כ איתמר בן גביר עלה לדוכן לדבר על חוק הדיינים אך בין היתר עסק גם במשהו אחר לשדך לבנות ישראל חתנים. צפו:

והיום כבר ח"כ בן גביר בהפגנה מול משרדי פייסבוק: "ההתנהלות של פייסבוק פוליטית. לא יסתמו לנו את הפה נגד החוק".

כזכור, פייסבוק חסמה חשבונות ווצאפ של אנשי ימין. אילה, אשתו של יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר שנחסמה בחשבון הווצאפ, הגישה תביעה לבית המשפט נגד פייסבוק.

בתגובה לחסימת החשבונות, התקיימה אחר הצהריים הפגנה מול משרדי פייסבוק ישראל בה השתתפו עשרות מפגינים. במהלך ההפגנה ניסתה משטרת ישראל לפזר את ההפגנה בטענה מגוכחת "הרעש מפריע לשכנים".

ח"כ בן גביר בנאום במהלך ההפגנה: "ההתנהלות של פייסבוק פוליטית, לא יסתמו לנו את הפה נגד החוק. בשבועות האחרונים פייסבוק שברו את כל הכלים כאשר הם סוגרים חשבונות ווצאפ ופייסבוק לאנשים המזוהים עם הימין, בלי לתת דין וחשבון".

בן גביר הוסיף: "לא פייסבוק ולא המשטרה, יסתמו לנו את הפה נגד החוק. פעם מוחקים חשבונות ווצאפ, פעם חוסמים עמודים בפייסבוק, לאן עוד תגיע ההתערבות הגסה של פייסבוק בחופש הביטוי?!".

עוד בגזרת בן גביר, זה פנה לפני כחודש במכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולראש העיר תל אביב רון חולדאי בדרישה לביטול המיזם החדש של העירייה לדיור בר השגה לערבים בלבד ולאפשר גם ליהודים להתמודד במכרז. בתגובה השיב שמואל זינגר עוזר ראשי ליועמ"ש ת"א-יפו כי "ההחלטה להקצות דירות לערבים בלבד איננה מפלה, שכן האפשרות ליתן לערביי יפו לשמר את אורחות חייהם מהווה אבחנה מותרת. ובנוסף השיב, בעיר קיימים פרויקטים רבים לדיור הפתוחים לכלל האוכלוסייה, מהווה נתון בעל משקל בכל הנוגע לסבירות ומידתיות האבחנה האמורה.

ח"כ בן גביר דחה את טענות היועמ"ש: "אין מדובר באבחנה מותרת, מאחר ופתיחת המכרז לערבים בלבד על מנת לשמר את אורחות חייהם כערבים היא היא האבחנה האסורה" והוסיף, "העירייה עצמה לא טוענת לאורח חיים שונה, אלא שהחלטה נועדה לשמר מגורי ערבים בלבד ביפו, ולא ערבים בעלי אורחות חיים בעלות מאפיינים ספציפיים כלשהם".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן