סוכם מתווה ה"תו השמח": אלה התקנות החדשות שהוסכמו עם נציגי בעלי האולמות

ראש הממשלה, נפתלי בנט, שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי ושר הבריאות, ניצן הורוביץ, סיכמו היום (ה׳), על מתווה ה"תו השמח", שיאפשר קיום אירועים במקומות סגורים בבטחה. המתווה גובש בשיתוף עם נציגי בעלי אולמות האירועים.

על פי המתווה, כניסה לאירועים בעלי סיכויי הדבקה גבוהים תתאפשר למחוסנים, מחלימים ובעלי תוצאת בדיקה שלילית. המתווה יובא לאישור שרי קבינט הקורונה במשאל טלפוני בהקדם וייכנס לתוקף ביום ד׳ הקרוב, 21 ביולי 2021, י"ב באב תשפ"א.

במסגרת המתווה:

– כמות המשתתפים לא תוגבל
– תחול חובת עטיית מסכות, למעט בזמן פעילות מותרת (כדוגמת שתייה ואכילה)
– חיזוק האכיפה
– המהלך ילווה בהסברה לציבור

הגדרת אירוע בעל סיכויי הדבקה גבוהים(תנאים מצטברים):

– מתקיים במקום סגור
– מעל 100 משתתפים
– אירוע תחום בזמן
– כולל אכילה ושתייה
-האירוע מתקיים בעמידה ותנועה – כולל ערבוב בין המשתתפים

נכללים בקטגוריה זו: חתונות ושמחות, הופעות עמידה, מסיבות וכנסים – התואמים לקריטריונים שפורטו מעלה.

ראש הממשלה, נפתלי בנט אמר היום כי "הוכחנו שברצון טוב ובהידברות מגיעים לפתרונות טובים יותר מאשר ב"הנחתות". מטרתנו היא לאפשר קיום חתונות ושמחות באולמות. אם לא נבצע זאת, החתונות יתקיימו בצורה פיראטית ללא בקרה. מטרתנו היא להגדיר כיצד כן לקיים אותם בעידן המגיפות, עם מינימום פגיעה בענף האירועים ומקסימום הגנה על אזרחי ישראל".

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי: "ככל שנגלה יותר אחריות אישית כך נוכל לחיות לצד נגיף הקורונה. אני מאמינה כי הדיאלוג הישיר עם בעלי העסקים יביא לפתרונות יצירתיים אשר יאפשרו לממשלה לקבל החלטות המאפשרות עבודה ואיכות חיים לצד הקורונה".

שר הבריאות, ניצן הורוביץ: "אנו עושים הכל כדי לשמור על בריאות הציבור, במינימום הגבלות. המתווה החדש יאפשר לכולנו לחיות לצד הקורונה, להמשיך את פעילות ענף האירועים מבלי לסכן את החוגגים. אני מודה למשרד הבריאות על המאמץ לגיבוש המתווה".

ובינתיים, הודיעה סופיה ישראל מקבוצת רימיפארם חברת הבדיקות המהירות הנפוצה בארץ, כי היא נערכת מהיום (חמישי 15.7.2021) בכל תחנות הבדיקה ברחבי הארץ, לביצוע בדיקות קורונה לתו השמח (שייכנס לתוקף ביום רביעי 21.7.2021) עם תשובה תוך 15 דקות. בדיקות האנטיגן המהירות מתבצעות במכשירי סופיה הניידים על פי הנחיות משרד הבריאות ומיועדות לילדים, בנו נוער ומבוגרים שטרם התחסנו. ניתן לבצע את הבדיקה המהירה בתחנת בדיקות בתשלום ליד הבית או ליד מקום האירוע ואת התשובה השלילית שתתקבל באופן מיידי כעבור 15 דקות, להציג בכניסה לאולם.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן