התוכנית המקיפה במאמץ הלאומי לבלימה ואכיפת תקנות הקורונה – הוצגה לראש הממשלה

ראש הממשלה, נפתלי בנט, כינס היום (א׳), דיון בנושא הגברת האכיפה להנחיות הקורונה, בהשתתפות שר הבריאות, השר לביטחון פנים, מפכ"ל המשטרה, היועץ המשפטי לממשלה, וגורמי מקצוע נוספים.

בהמשך לדיון בקבינט הקורונה, בו הוחלט כי כלל היבטי האכיפה ירוכזו על ידי משרד המשרד לבטחון פנים, הציג המשרד לראש הממשלה תכנית מקיפה לתכלול המאמץ הלאומי של אכיפת תקנות הקורונה. התכנית משלבת אמצעים טכנולוגיים ופעולות אכיפה בשטח שיבוצעו ע"י שוטרי משטרת ישראל ופקחים עירוניים.

הנחיות ראש הממשלה:

1. הגשת כתבי אישום פליליים ומיצוי הדין נגד חולי קורונה מאומתים המפרים בידוד ביודעין ומסכנים את בריאות הציבור.

2. הגדרת אירועים ושמחות, בדגש על חתונות, כמשימה עליונה לאכיפה, לאור פוטנציאל ההדבקה באירועים אלו.

3. כלים טכנולוגיים לאכיפת הבידוד – רה"מ הנחה את היועץ המשפטי לממשלה ומשרד הבט"פ להסדיר את ההיבט המשפטי של הפעלת אמצעי האכיפה הטכנולוגיים, בהם מערכת ׳הסכמון׳.

4. ייעול הליכי האכיפה, בדגש על קיצור פער הזמנים בין הטלת הקנס על מפרי ההנחיות לבין מימושו בפועל. המשרד לביטחון פנים יקיים עבודת מטה בנושא.

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "מטרתנו היא לקבוע הנחיות הגיוניות, לצד אכיפה אגריסיבית ויעילה כנגד המפרים. מי שמפר את ההנחיות מסכן את בריאותו ואת שאר אזרחי ישראל. לא נאפשר זאת. מוטציית הדלתא מזנקת בכל העולם. יישום ההנחיות בשטח הוא מרכיב קריטי בניהול המגפה כדי לנצח את המוטציה".

במקביל: היערכות בישראל לפתיחת שוק הבדיקות העצמיות הביתיות

בהמשך להצהרות ראש הממשלה ושר הבריאות על קידום מואץ של כניסת הבדיקות הביתיות העצמיות, בקבוצת רימיפארם, חברת הבדיקות המהירות הנפוצה בארץ, כבר נערכים עם מספר בדיקות עצמיות, אמינות, מהירות מאושרות FDA לשימוש ביתי. כזכור הודיע ראש הממשלה במסיבת עיתונאים בשבוע שעבר (רביעי 14.7.2021): "בימים הקרובים, משרד הבריאות יאשר למכירה בכל החנויות ערכות לבדיקה עצמית". יו״ר הסתדרות הרוקחים בישראל אומר היום: ״כעת נותר לוודא שאכן הצהרה זו הופכת למציאות״

• הבדיקה העצמית האמינה והמהירה בעולם עם תשובה תוך 10 דקות: מדובר בערכה ביתית נוחה ומדויקת לבדיקה עצמית אשר אושרה כבר במרץ 2021 על ידי ה-FDA. הבדיקה שנקראת QuickVue At-Home פותחה על ידי ענקית האיבחון האמריקאי קווידל והוגשה לאישור משרד הבריאות כבר לפני כ – 4 חודשים על ידי היבואן חברת רימיפארם אשר עומדת גם מאחורי הבדיקה הוותיקה למשטח גרון ביתי מהיר (סטראפ A) וכן מאחורי הטכנולוגיה של סופיה, בדיקת הקורונה המהירה הנפוצה בישראל ובעולם. מדובר באחת הבדיקות הביתיות האמינות, המדויקות והזולות בעולם המאפשרת לקבל תשובה תוך 10 דקות ונמכרת בכל רחבי העולם. הדיוק שלה עומד על 99.3% והיא נוחה לשימוש עם שני שלבים פשוטים בלבד.

• הבדיקה העצמית החכמה בעולם ללא מטוש: במקביל נערכת קבוצת רימיפארם להגיש השבוע לאישור משרד הבריאות בדיקה עצמית חכמה ומהפכנית ללא מטוש כלל. הבדיקה כבר אושרה על ידי ה – FDA בחודש יוני 2021 ופותחה על ידי חברת אורשור טכנולוגיות מארצות הברית. הבדיקה העצמית נקראת InteliSwab ומאפשרת לקבל תשובה תוך 30 דקות ונמכרת כבר בכל העולם. הדיוק שלה עומד על 98% והיא קלה ופשוטה לשימוש.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן