תינוק בן 3 חודשים שנולד פג מאושפז עם קורונה בסורוקה

מבית החולים סורוקה נמסר הבוקר כי תינוק בן 3 חודשים שנולד פג מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים לאחר שאובחן כחיובי לקורונה.

התינוק שנולד פג כאמור, מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים, לאחר שאובחן כחיובי לקורונה. מצבו בינוני ומקבל טיפול תומך.

ד״ר צחי לזר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים: ״התינוק שסובל ממחלות רקע בעקבות הפגות התקבל מביתו, נמצא חיובי לווירוס הקורונה ואושפז במתחם הבידוד״.

תינוק בן 3 חודשים שנולד פג מאושפז עם קורונה בסורוקה

בנט הנחה: המשטרה תשתמש במערכת שמעבירה מיקום מבודדים ב-SMS

ובינתיים, ראש הממשלה נפתלי בנט כינס היום (ראשון) דיון בנושא הגברת האכיפה להנחיות הקורונה, שבסיומו הנחה לחזור לשימוש במערכת "הסכמון" ככלי עזר של המשטרה לאכיפת בידודים. בנט הנחה את היועץ המשפטי לממשלה ואת המשרד לביטחון הפנים להסדיר את ההיבט המשפטי של הפעלת האמצעי הטכנולוגי, שמאפשר למשטרה לקבל מהמבודדים את מיקומם בהודעת SMS.

בדיון השתתפו שר הבריאות, השר לביטחון פנים, מפכ"ל המשטרה, היועץ המשפטי לממשלה וגורמי מקצוע נוספים. המשרד לביטחון הפנים הציג לראש הממשלה את התוכנית לתכלול המאמץ הלאומי של אכיפת תקנות הקורונה, שמשלבת לצד האמצעים הטכנולוגיים גם פעילות אכיפה בשטח מצד שוטרים ופקחים עירוניים.

בנט הנחה גם להגיש כתבי אישום פליליים נגד חולי קורונה מאומתים שמפרים בידוד, ולייעל באופן כללי את הליכי האכיפה – בדגש על קיצור פער הזמנים שבין הטלת קנס על מפרי ההנחיות לבין מימושו בפועל.

מוקדם יותר פרסמנו אודות הנחיות נוספות של ראש הממשלה להתמודדות עם ההתפרצות המחודשת של הקורונה בישראל. בין היתר הוחלט כי הגשת כתבי אישום פליליים ומיצוי הדין נגד חולי קורונה מאומתים המפרים בידוד ביודעין ומסכנים את בריאות הציבור. בנוסף, הגדרת אירועים ושמחות, בדגש על חתונות, כמשימה עליונה לאכיפה, לאור פוטנציאל ההדבקה באירועים אלו.

כמו כן, כלים טכנולוגיים לאכיפת הבידוד – רה"מ הנחה את היועץ המשפטי לממשלה ומשרד הבט"פ להסדיר את ההיבט המשפטי של הפעלת אמצעי האכיפה הטכנולוגיים, בהם מערכת ׳הסכמון׳. עוד הוחלט על ייעול הליכי האכיפה, בדגש על קיצור פער הזמנים בין הטלת הקנס על מפרי ההנחיות לבין מימושו בפועל. המשרד לביטחון פנים יקיים עבודת מטה בנושא.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן