נשיא התאחדות התעשיינים: "תגידו השתגעתם? די לקריאות לחרם נגד בן אנד ג׳ריס הישראלית"

בסרטון שפורסם הבוקר ברשתות החברתיות, מצהיר נשיא התאחדות התעשיינים ויו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד״ר רון תומר, כי זה הזמן לגנות את חברת בן אנד ג׳ריס העולמית, אבל כן לתמוך בחברה הישראלית שמייצרת פה את המותג ונלחמת להמשיך למכור את הגלידה לכל תושבי ישראל, כולל בשטחים.

נשיא התאחדות התעשיינים אומר בסרטון כי ״*תגידו השתגעתם? יש פה תעשיין ישראלי שהולך לאבד את מפעל חייו ונלחם נגד התכתיבים מחו״ל שדורשים ממנו להפלות אזרחים ישראלים מהשטחים, ואותו אתם רוצים להחרים? צריך לגנות את כל מה שבן אנד ג׳ריס העולמית עושה, אבל לחזק את בן אנד ג׳ריס הישראלית שנלחמה עבור הזכות למכור את הגלידה לכל הישראלים במדינה, ולא להחרים אותה ולהוביל אותה לקריסה. יש להמשיך ולקנות את הגלידה, וכך לתמוך ולחזק את החברה ועובדיה״.

חבר הכנסת משה ארבל (ש״ס) סייר הבוקר במפעל ״בן אנד ג׳ריס״ בדרום בעקבות ההשתלחות והקריאות לחרם אשר יפגע בעובדיו: ״הגעתי לכאן היום לקריית מלאכי למפעל בן אנד ג'ריס הישראלי, כדי לבוא ולחזק את העובדים מסורים שעושים פה עבודה טובה בפריפריה ולומר להם בצורה ברורה: אנחנו נאבק כנגד יונילוור העולמית והחרם שלה, אנחנו לא נאפשר לתעשייה הפורחת הזו בפריפריה להעצר, עם ישראל חי – תבורכו. תודה רבה".

נשיא התאחדות התעשיינים: "תגידו השתגעתם? די לקריאות לחרם נגד בן אנד ג׳ריס הישראלית"
סיור בפעל בן אנד גריס משה ארבל – צילום פרטי

יוסי דגן: "להפעיל את חוק החרם כנגד יוניליוור העולמית"

ובינתיים, ראש מועצת שומרון יוסי דגן קרא הבוקר לראש הממשלה בנט להפעיל את חוק החרם ולפעול כנגד חברת יוניליוור העולמית ולא לאפשר לה ולזכיונותיה לגשת למכרזים של מדינת ישראל, "ממשלת ישראל צריכה לעבור למתקפה – לפעול במדינות נוספות שיפעילו את חוקי החרם המקומיים כנגד החברה".

לדברי דגן "ממשלת ישראל צריכה לעבור למתקפה, קודם כל יש אני קורא לממשלת ישראל להתקין את התקנות הנדרשות של חוק החרם, יש חוק במדינת ישראל, שר האוצר ושר התעשייה והכלכלה באישור ועדת החוקה יתקינו את התקנות באופן מידי לפי חוק חוק החרם", במקביל מציע דגן כי המדינה תפעל להפעיל את חוק החרם במדינות נוספות, "מדינת ישראל צריכה לפנות לכל המדינות בעולם, יש לא מעט מדינות כולל גם בארצות הברית, שיש להם חוקים אשר מטרתם לפגוע כלכלית בחברות שתומכות בחרם. אני מצפה מהממשלה להפסיק לשלוח טוקבקים וציוצים בטוויטר, ולהילחם נגד הדבר הזה בשביל שמדינת ישראל תפסיק להיות ילד הכאפות הבינלאומי", הוסיף דגן.

באשר להודעת הזכיין בישראל של בן אנד ג'ריס, קרא דגן לחזק אותו על עמידתו האיתנה "אני אוהב את גלידת בן אנד ג׳ריס, ואני מאוד אוהב את המפעל שמייצר בדרום ואוהב את הבעלים שלו שהוא יהודי גאה בישראל, שהוא הודיע שהם יכולים לקפוץ לו והוא לא יחרים את חלקים במדינה שלו. אני חושב שצריך להפריד בין בן אנד ג׳ריס ישראל שצריך לקבל את כל החיזוקים ממשלה ואת כל התמריצים הכלכליים, וגם מאיתנו הציבור, לבין בן אנד ג'ריס העולמית – יוניליוור העולמית שהיא בעצם שולטת בתלמה, בשטראוס, בבייגל בייגל והיא בעצם מצטרפת לתנועה האנטישמית של ה bds ומנסה לפגוע בישראל ברמה הכלכלית, יש לפעול כנגד החברה בכל העולם."

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן