לראשונה בארץ: בבילינסון החלו במתן החיסון השלישי לקורונה

בבית החולים בילינסון מקבוצת כללית נפתח מתחם חיסונים חדש – עשרות מדוכאי חיסון הגיעו להתחסן בחיסון השלישי כנגד נגיף הקורונה.

דוד שעבר השתלת ריאה לפני כעשור והגיע היום להתחסן אמר: ״ החיסון הזה הוא חשיבה צעד אחד קדימה. אני מרגיש שהרופאים שמלווים אותי דואגים תמיד ללמוד ולחדש את הטיפול גם במצב של הרב אי ודאות כמו שהקורונה כפתה עלינו״
פרופ׳ קרמר מנהל מערך ריאות בבית החולים בילינסון, המהווה את בית החולים הגדול והמוביל בישראל בהשתלות איברים: ״בשלב הזה כשנתוני התחלואה עולים אנחנו חייבים לשמור על אנשים מדוכאי חיסון. בימים האחרונים אני מקבל פניות רבות ממטופלים ולכולם אני אומר שהסיכון בקבלת המנה השלישית מצומצם לעומת הסיכון לחלות בקורונה".

והבוקר (20.7), ראש הממשלה, נפתלי בנט, נפגש עם נציגי ענף התרבות בתאטרון הלאומי הבימה. בפגישה השתתפו גם שר התרבות, חילי טרופר, שר הבריאות, ניצן הורוביץ, וסגן השר במשרד רה"מ, אביר קארה.

לראשונה בארץ: בבילינסון החלו במתן החיסון השלישי לקורונה
חיסון שלישי לקורונה בבילינסון – דוברות בילינסון

רה"מ בנט שוחח עם נציגי הענף ושמע מהם על צרכיהם, בדגש על הצעות להמשך פעילות התרבות תוך שמירה על בריאות אזרחי ישראל. המשתתפים הודו לרה"מ ולשרים על השיח ועל הנכונות לשמוע את עמדתם בנושא. "מטרתנו היא להבין את העולם שלכם, וביחד לחשוב איך מצד אחד, אנחנו לא מאפשרים לעולם התרבות להפוך למדגרת קורונה, ומצד שני, לאפשר תרבות, עבודה וחיים", אמר בנט.

"המגמה שלנו כממשלה היא לעשות הכל כדי לא לסגור שום דבר ולאפשר למדינה להמשיך לפעול לצד הקורונה. אנחנו נותנים הגנה אדירה לקשישים. כרגע, בעודנו מדברים, כל יום יש צוותים שניגשים לבתי אבות וכו', דוגמים, שומרים עליהם ומצילים את האנשים הפגיעים ביותר.

דבר שני, אנחנו ממשיכים לדחוף כמה שיותר אנשים לקבל חיסונים. הדבר השלישי, אנחנו בוחנים כל החלטה לפי האפקט להאטת ההדבקה אל מול המחיר החברתי-כלכלי. הסיפור הזה הוא לא מחיר. הקו הכללי הוא שאנחנו מצפים מאזרחי ישראל ללכת להתחסן כי החיסונים עובדים. האם הם מושלמים? לא, אל מול הדלתא הם לבד לא מספקים, זאת הבעיה. אבל חיסון יחד עם מסכה, לצד התנהלות אחראית – זה עובד. כל מה שאנחנו צריכים זה למצוא את הפיצוח.

אנחנו צריכים להבין את ההשלכות עליכם. אני לא רוצה להגיע לפיצויים כי אני רוצה שמראש לא נצטרך לסגור שום דבר, זו המטרה. אנחנו רוצים מראש לא להגיע למצב של הצורך בפיצויים, כי זה פוגע פגיעה אנושה בהכל".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן