הלילה: חילוץ מטיילים שנתקעו בנחל חצצון; טענות לאלימות משטרתית בגבעת קומי-אורי

מתנדבי יחידת החילוץ מגילות ים המלח, מחוז ש"י חילצו הלילה מנחל חצצון, ליד קיבוץ מצפה שלם, שלושה מטיילים בני 17 שנתקעו במהלך טיול סנפלינג בנחל. מתנדבי היחידה בכוחות גדולים הגיעו אל הנחל באישון לילה, על מנת לחלץ את המטיילים. המתנדבים נדרשו לגלוש במערכות חבלים כשלושה מפלים גבוהים. החילוץ נשמך כל הלילה.

הלילה: חילוץ מטיילים שנתקעו בנחל חצצון; טענות לאלימות משטרתית בגבעת קומי-אורי

ועוד הלילה, במהלך פעילות של לוחמי מג"ב של משטרת ישראל לאכיפת שטח צבאי סגור בגבעת קומי אורי תקפו את הלוחמים עשרות מתפרעים שהגיעו למקום. הכוחות שהיו בפעילות אכיפת שטח צבאי סגור זיהו 2 אנשים בתוך השטח, לאחד מהם לא היה אישור לשהות בו. הלוחמים ביקשו מהבחור מספר פעמים להתפנות מהשטח תוך שהם מקריאים לו את הצו.

החשוד סירב להתפנות והחל להתפרע ולהשתולל במקום, הלוחמים נאלצו להוציא אותו. הבחור השני שהיה איתו החל לקרוא למספר מתפרעים שהגיעו למקום והקיפו את הלוחמים תוך שהם משתמשים באלימות פיזית ותוקפים מספר לוחמים. לוחם אחד שהותקף וחש בסכנה זרק רימון הלם בכדי להרחיק את המתפרעים. במהשך עשרות מתיישבים נמצאו מחוץ לשטח צבאי הסגור.

ח"כ בן גביר אמר בתגובה לאירועים כי "מישהו שם בצמרת גיבור על יהודים, במקום לשלוח את השוטרים ללוד, לרמלה לשכונת שמעון הצדיק, שם מכים נשים ומתעללים בילדים רק בגלל שהם יהודים עם כיפה.

"אלימות המשטרה אינה פוסקת כשמדובר באנשים שאיכפת להם יישוב ארץ ישראל. ההוראה לשוטרים להתעלל בתושבים, מגיעה מגבוה. מישהו שם בצמרת גיבור על יהודים, במקום לשלוח את השוטרים ללוד, לרמלה לשכונת שמעון הצדיק, שם מכים נשים ומתעללים בילדים רק בגלל שהם יהודים עם כיפה".

ח"כ בן גביר הוסיף: "מחר אגיש שאילתה לבדוק מדוע נמצאים כוחות המשטרה במקום שאין בו כל הצדקה שיימצאו שם".

גם מהישוב יצהר נמסר: "אנו קוראים למח"ש לחקור בהקדם את הטענות הקשות לאלימות שוטרים בקומי אורי. צו האלוף שמוטל על הגבעה צריך היה להיות מוסר כבר מזמן ויפה שעה אחת קודם".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן