40 מתוך 500: ועדת החוץ והביטחון תדון בנושא אי-ההתייצבות נהגים ערבים בצה"ל ב'שומר החומות'

ועדת החוץ והביטחון תדון בקרוב בנושא אי-ההתייצבות נהגים ערבים במהלך מבצע 'שומר החומות'. הדיון עפ"י דרישת הח"כים אורית סטרוק (ציונות דתית), משה ארבל (ש"ס), קרן ברק (ליכוד) ומאיר פורוש (יהדות התורה), מגיעה על רקע חשיפה ב"ידיעות" לפיה חוסר התייצבות הנהגים הערבים גרם לפגיעה בתפקוד של צה"ל בזמן מבצע 'שומר החומות', אישרה נשיאות הכנסת לקיים דיון מהיר בנושא תוך עשרה ימים בוועדת חוץ וביטחון (האחראית על פיקוח ובקרה על מדיניות החוץ של המדינה, כוחותיה המזוינים וביטחונה).

עפ"י הפרסום, בזמן מבצע 'שומר החומות' זימן צה"ל כ-500 נהגי משאיות ואוטובוסים להובלת טנקים ונגמשים, דרך חברות אזרחיות שקשורות במשרד הביטחון הנשענות על נהגים ערבים ישראלים. מתוך 500 נהגים התייצבו 40 בלבד.

המחסור בנהגים שיבש מבצע קרקעי שהיה אמור להיות מבצע הונאה של צה"ל. מטרתו הייתה להכניס מאות מחבלים של חמאס למנהרות ואז לתקוף מהאוויר. המבצע הזה, שהיה נשק אסטרטגי וסודי, לא הצליח כיוון שצה"ל תקף מהאוויר לפני כן בתווך התת־קרקעי. בנוסף, תרגיל ההונאה לא עבד כי לא הוכנסו כוחות קרקעיים לתוך הרצועה. את הנושא הזה מתחקרים בצה"ל והוא יוצג לכוכבי.

"נוכח חשיבות מערך השינוע להצלחת המלחמה (ע"י העברה מהירה של תחמושת, טנקים וחיילים), ובשים לב להשלכות החמורות של תופעה זו הן במקרה הנוכחי והן באפשרות של מלחמה רב חזיתית ביקשו החכים להעלות את הנושא כדיון מהיר בוועדת חו"ב", נכתב בהודעה שהופצה לתקשורת.

יו"ר סיעת הציונות הדתית חה"כ אורית סטרוק: "אין מנוס. מדינת ישראל חייבת לכלול את סכנת ההתקוממות של ערביי ישראל, במינונים שונים, כחלק מתרחישי האיום אליהם היא נערכת, וכחלק מכל היערכות לשעת חירום. על ועדת החוץ והבטחון לדון בנושא, ויפה שעה אחת קודם".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן