בינימין ציונוב חלה בקורונה ואושפז: "הטיול בגאורגיה הפך לסיוט עם החזרה לארץ"

בינימין ציונוב, בן 41, אב לשישה ילדים מאלעד חלה בקורונה לאחר שחזר מטיול משפחתי בגאורגיה. הבוקר ממיטתו במחלקה פנימית א' פה בבית החולים איכילוב הוא מתאר כיצד נדבק: "לפני כשבועיים טסתי יחד עם הורי ובתי לטיול בגאורגיה. לא חששתי לטוס כי אני והורי התחסנו בחיסון לקורונה לפני מספר חודשים והרגשתי מוגן. ביום האחרון שלנו בגאורגיה נדרשנו לבצע בדיקת קורונה שלשמחתי יצאה שלילית. עם חזרתנו לארץ ביצעתי בדיקת קורונה נוספת בשדה התעופה של נתב"ג ויום למחרת התקבלה התוצאה – נמצאתי חיובי לקורונה".

עוד באותו היום החל בינימין החל להשתעל בצורה חריפה, סבל מסחרחורות והיה לו קושי רב לנשום. הוא הובל לבית החולים איכילוב ופה קיבל טיפול תרופתי תומך ששיפר את מצבו. "אני כבר מאושפז במחלקה חמישה ימים. אם הייתי יודע שזה המחיר שאשלם עבור הטיול הזה – לא הייתי נוסע. זה לא שווה את הסבל הזה. אני ממליץ למי שלא חייב לנסוע – שיתאפק ויחכה עד שהמצב יהיה טוב יותר". מסכם בינימין.

בינימין ציונוב חלה בקורונה ואושפז: "הטיול בגאורגיה הפך לסיוט עם החזרה לארץ"
ציונוב בבית החולים – דוברות איכילוב

 

ועוד בנושא הקורונה, השבוע נפתח בבית החולים בילינסון מקבוצת כללית מתחם חיסונים חדש – עשרות מדוכאי חיסון הגיעו להתחסן בחיסון השלישי כנגד נגיף הקורונה.

דוד שעבר השתלת ריאה לפני כעשור והגיע להתחסן אמר: ״ החיסון הזה הוא חשיבה צעד אחד קדימה. אני מרגיש שהרופאים שמלווים אותי דואגים תמיד ללמוד ולחדש את הטיפול גם במצב של הרב אי ודאות כמו שהקורונה כפתה עלינו״
פרופ׳ קרמר מנהל מערך ריאות בבית החולים בילינסון, המהווה את בית החולים הגדול והמוביל בישראל בהשתלות איברים: ״בשלב הזה כשנתוני התחלואה עולים אנחנו חייבים לשמור על אנשים מדוכאי חיסון. בימים האחרונים אני מקבל פניות רבות ממטופלים ולכולם אני אומר שהסיכון בקבלת המנה השלישית מצומצם לעומת הסיכון לחלות בקורונה".

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר ביממה האחרונה כי "המגמה שלנו כממשלה היא לעשות הכל כדי לא לסגור שום דבר ולאפשר למדינה להמשיך לפעול לצד הקורונה. אנחנו נותנים הגנה אדירה לקשישים. כרגע, בעודנו מדברים, כל יום יש צוותים שניגשים לבתי אבות וכו', דוגמים, שומרים עליהם ומצילים את האנשים הפגיעים ביותר.

דבר שני, אנחנו ממשיכים לדחוף כמה שיותר אנשים לקבל חיסונים. הדבר השלישי, אנחנו בוחנים כל החלטה לפי האפקט להאטת ההדבקה אל מול המחיר החברתי-כלכלי. הסיפור הזה הוא לא מחיר. הקו הכללי הוא שאנחנו מצפים מאזרחי ישראל ללכת להתחסן כי החיסונים עובדים. האם הם מושלמים? לא, אל מול הדלתא הם לבד לא מספקים, זאת הבעיה. אבל חיסון יחד עם מסכה, לצד התנהלות אחראית – זה עובד. כל מה שאנחנו צריכים זה למצוא את הפיצוח.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן