בחמש השנים האחרונות: 37 ילדים נהרגו מנפילה מגובה בישראל

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, בחמש השנים האחרונות (2016-2021) נהרגו 37 ילדים בנפילה מגובה.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "נפילה מגובה היא אחד הגורמים השכיחים לפניות ילדים למיון. לצערנו חלק מהמקרים מסתיימים בפגיעות קשות ועד מוות, כמו המקרה הנורא היום ברכסים.

"אנחנו קוראים להורים, אל תגידו לי זה לא יקרה – מקבעים בחלונות סורגים או מנגנון למניעת פתיחת החלון ומרחיקים רהיטים גבוהים מחלונות למניעת טיפוס של הילדים עליהם. במרפסת לא מאפשרים לילדים לשחק ללא השגחה. החופש הגדול בעיצומו וכבר אנחנו רואים גידול בתאונות ילדים בבית, בדרכים ובחוץ. זו אחריות כולנו להגן על בטיחות הילדים כדי למנוע את האסון הבא".

בחמש השנים האחרונות: 37 ילדים נהרגו מנפילה מגובה בישראל

כאמור, אתמול, בשעה 17:43 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על ילד שנפל מגובה בבניין מגורים במועצה מקומית רכסים. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו את הילד בן ה-4 במצב קשה, מורדם ומונשם לבית החולים רמב"ם. בהמשך נמסר מבית החולים – "לצערנו נקבע מותו של הילד שנפל ביישוב ‎רכסים. הרופאים ניסו להציל חייו בחדר ניתוח אך הוא סבל מפגיעות רב-מערכתיות רבות. מדובר במשפחה מירושלים, שהתארחה בצימר ברכסים".

בתחילת חודש יולי, בנפל ילד מגובה בבניין מגורים בקרית אתא. חובשים ופראמדיקים של מד”א פינו לבית החולים רמב”ם פעוט בן שנתיים במצב בינוני ויציב עם חבלות ראש וגפיים. חובשי רפואת חירום במד”א יוסי נרד ונתנאל מנחם סיפרו כי "הגענו למקום והוציאו אלינו את הפעוט כשהוא בוכה ועל זרועות אימו לאחר שנפל מגובה של כ-3 מטרים בבניין מגורים. הוא סבל מחבלות בגופו, הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו בינוני ויציב".

במקרה אחר, אירעה נפילה מגובה ברחוב נווה דקלים בראשון לציון. באותו אירוע פונה לבית החולים אסף הרופא ילד כבן 13 במצב בינוני עם חבלת ראש ואגן לאחר שנפל מגובה של כ 6 מטרים.

לפני כן דווח על ילד בן 3 שנפל מחומה בפארק הזיכרון ברחוב משה דיין והוא פונה במצב קל לבית החולים

מאיחוד הצלה נמסר אז כי הנער נפל מגג לתוך מתחם בית ספר בשכונת נוה דקלים בראשון לציון ונפצע באורח בינוני. "מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'ראשון לציון' העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים אסף הרופא. צוותי כיבוי פעלו בזירה לפריצת שער בית הספר בכדי שיתאפשר לפנותו לבית החולים".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן