חברי הכנסת גפני וליצמן יגישו תלונה נגד ח"כ סילמן: "הקליטה בסתר ח"כים במליאה"

חברי הכנסת משה גפני ויעקב ליצמן הוציאו היום (ג') הודעה חריגה, בה הם טוענים כי ח"כ עידית סילמן ביצעה הקלטת סתר כלפי ח"כים אחרים. 

"הלילה, בעת הדיון בכנסת בחוק הדיינים, נחשפה ח״כ עידית סילמן, מבצעת הקלטת סתר כלפי חכי״ם כשהיא מצויידת באמצעי תיעוד עליה, בתוך אולם המליאה, בשטח הפארסה שמאחורי המליאה ובמסדרונות הכנסת", כתבו השניים בהודעה.

הם הוסיפו: "לאחר בדיקה התברר כי מדובר במכשיר הקלטה והסרטה, שהועברו לח״כ סילמן, מטעם ערוץ תקשורת מרכזי במסגרת כתבה שמתוכננת לשידור.

"זהו מקרה פסול וחריג, הנוגד את נהלי הכנסת באופן מהותי, בו חברת הכנסת פועלת בחשאי ובערמה, במסגרת היותה יו״ר קואליציה, תוך ניסיון ״להפיל״ חברי כנסת באמירות והצהרות, מבלי לעדכן ולדווח על כך לאנשי שיחתה. עוד התברר כי בעוד שחברי כנסת מהאופוזיציה לא ידעו כאמור מהימצאות מצלמה נסתרת עליה בעת שיחותיה איתם, הרי שחברי כנסת מסויימים מהקואליציה עודכנו דרכה והוזהרו מראש ש״לא ליפול״ באמירות שונות מול המצלמה".

חברי הכנסת ליצמן וגפני שחשפו זאת, פנו מיידית ליו״ר הכנסת, שהגיב בהלם מוחלט והורה לסלק את אמצעי ההקלטה מהמליאה לאלתר. עוד הודיעו כי תלונה רשמית תוגש ליו״ר הכנסת, וכן לועדת האתיקה של הכנסת לכשתוקם.

ח"כ סילמן התייחסה לטענות בגל"צ ואמרה כי "ההאשמות המגוחכות האלה לא ראויות להתייחסות. לאחרונה, ח"כ ליצמן והחרדים מתנהגים באופן קצת לא ראוי, בהתבטאויות בתוך הוועדות במליאה כשאנחנו עוברים, קוראים לעברנו קריאות שלא מכבדות לא את הכנסת ולא אותנו".

"מיהרתי להצבעה על חוק הדיינים אחרי ראיון לכתבה של דפנה ליאל. לקחתי את המיקרופון איתי והנחתי אותו כבוי על השולחן. אני אוהבת ללכת עם שמלות לכנסת, אין לי כיסים ואני לא מסתירה כלום. אני לא יורדת לרמה הזו", הוסיפה.

כתבת חדשות 12 בכנסת, דפנה ליאל התייחסה גם היא לטענות ואמרה כי "צילמנו את עידית סילמן כשהיתה חייבת לרוץ להצבעה. היא סגרה את המיקרופון ונכנסה למליאה".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן