צחי הנגבי תוקף: "מי שהכשיל את קבלת ההחלטה לחיסון השלישי הוא אדם אחד בלבד"

יו"ר יהדות התורה, חבר הכסת משה גפני עורר ביממה האחרונה סערה, לאחר שכינה את ראש הממשלה נפתלי בנט כ-'רוצח'. זה קרה במליאה בשעות הלילה, בהתייחסף לנגיף הקורונה.

גפני אמר בצעקות – "אלה שמתים עכשיו מהקורונה זה נפתלי בנט – הוא הרוצח שלהם, הוא זה שגורם לאנשים למות". בהמשך חזר בו מהמילה "רוצח"

שרת הפנים איילת שקד הגיבה בראיון ל׳ויינט׳ לאמירות החריפות ואמרה "זאת אמירה אומללה, זו חציית קו אדום. לא סתם אני הולכת עם מאבטחים, אני הולכת איתם בגלל שיש הסתה".

בתוך כך, חבר הכנסת צחי הנגבי (הליכוד) שוחח היום עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103FM והגיב לדברים: "טוב עשה ח"כ גפני שחזר בו מהביטוי רוצח, הדבר הנכון לומר זה שהממשלה וכמובן ראש הממשלה נושאת באחריות העליונה למצב, ומתקשה לגבש בשבועות אחרונים מענה יעיל להתפרצות הנוכחית. עבורה למעלה משישה שבועות לכינונה, ואנחנו לא רואים שיש הבנה של המציאות".

צחי הנגבי תוקף: "מי שהכשיל את קבלת ההחלטה לחיסון השלישי הוא אדם אחד בלבד"

הנגבי הוסיף ואמר כי "מספר המאומתים נוסק מיום ליום, ומספר החולים הקשים הכפיל את עצמו. אנחנו לא מזהים מדיניות מעשית שהממשלה מאמצת, אלא תזזיתיות וחשש לקבל החלטות קשות. אין חיסונים. זו לא האשמה שיש לי כלפי בנט, הוא לא היה אז בממשלה. מי שהכשיל את קבלת ההחלטה על לפחות שישה מיליוני חיסונים נוספים היה בני גנץ. היה צריך להיכנס למו"מ מיידי עם פייזר בנושא הזה. אם הייתה מתקבלת ההחלטה אז – היינו במקום אחר. חייבים לחסן ולתת את זריקת הדחף – הבוסטר".

על היחסים בין האופוזיציה לקואליציה, אמר ח"כ הנגבי: "אנחנו צריכים לדעת גם להיות באופוזיציה, הממשלה הזו קמה בקושי ואנו מאמינים שלא ירחק היום והיא גם תיפול. אנחנו לא שמחים מהמצב, היינו רוצים לנהל חיי אופוזיציה מסורתיים יותר, אך הקואליציה מתחילת הדרך לא מוכנה לנהל איתנו דיאלוג אחד אמיתי".

הנגבי אמר בנוסף כי כיום חסרים מיליוני חיסונים שלא יגיעו בחודשים הקרובים. זאת בניגוד למשרד הבריאות שטרם הוציא הודעה עדכנית בנושא. "לממשלה הנוכחית אין שום הישג בנושא הגל הרביעי ולהיפך – התחלואה גואה".

ובתווך, משרד הבריאות עדכן כי 2,260 מקרי קורונה מאומתים חדשים אותרו אתמול מתוך 95,624 בדיקות. שיעור הבדיקות החיוביות עלה ל-2.38%ומקדם ההדבקה עלה ל-1.33. סך החולים הפעילים עומד על 14,365, בהם 153 חולים במצב קשה ו-28 מונשמים.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן