משטרת חברון פתחה בחקירת האירוע עם חה"כ טיבי – החייל הוזמן למתן עדות

משטרת חברון פתחה בחקירה בעניין האירוע עם חה"כ אחמד טיבי, והזמינה את חייל גולני למתן עדות ותלונה. החקירה נפתחה בעקבות תלונה של אביו של החייל שהגיש תלונה כנגד הח"כ בגין תקיפה והעלבת עובד ציבור.

נזכיר, כי בתיעוד שפורסם מהאירוע, שהתרחש בשבת בחברון, נראה חה"כ טיבי, מגיע יחד עם קבוצה גדולה, לכיוון היישוב היהודי בעיר.

החייל שהוצב באותה העת בעמדת שמירה במקום, ניגש אל הקבוצה וביקש כי אף אחד לא יעבור אותו, וזאת ע"פ הוראת מפקדיו. בתיעוד נראה חה"כ טיבי צועק לעבר החייל, ומנסה לעבור. בעקבות האירוע כאמור, אביו של החייל, אהרון, הגיש תלונה במשטרה בגין תקיפת בנו בידי טיבי, ואתמול הודיעה המשטרה לאב כי תזמן את הבן למתן עדות ותלונה, ואכן המשטרה יצרה קשר עם החייל לצורך כך.

הסרטון בו תועד ח"כ טיבי עורר מיד זעם בארגוני ומפלגות הימין. "אלה שהוקיעו את איתמר בן גביר על תליית תמונה של ברוך גולדשטיין, יוקיעו את אחמד טיבי על שסייר בשבת בעיר חברון עם מחבל מורשע שרצח שישה יהודים?", נכתב בטוויטר. 

חה"כ שלמה קרעי מהליכוד, דרש לאחר המקרה מיושב ראש הכנסת: יש להשעות לאלתר את אחמד טיבי מתפקיד סגן יו"ר הכנסת שאותו הוא מבזה ומנצל בבוטות נגד צה"ל ולוחמיו.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מסייע למשפחתו של החייל במימוש זכויותהם כנפגעי עבירה ברך על הזמנת החייל לעדות ותלונה, והביע תקווה כי המשטרה תחקור את הח"כ ואת השותפים הנוספים לפרובוקציה "אני מברך על הקידום המהיר של התלונה ופתיחה מהירה בהליכי החקירה. לא יתכן שח"כ יתקוף, יבזה ויעלוב כך בחייל צה"ל. אני קורא לחקור את הח"כ בהקדם, יחד עם כלל השותפים לפרובוקציה, סביב הח"כ היו עוד עשרות פורעים, חלקם פעילי טרור, שהגיעו למקום אשר נאסר עליהם לשהות בו, עוררו פרובוקציה במקום, והיו שותפים לעבירות שהח"כ ביצע לכאורה. ידע כל פורע כי יש מחיר כבד לפגיעה בחיילינו", הוסיף בלייכר.

 

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן